Žena

Typy ženských postav

Silueta ženského těla, které má své  tři základní parametry, podle kterých je možné oblečením vyzvednout jeho přednosti a křivky zvýraznit. Nebo taky je upozadit. Vzájemné porovnání rozměrů ramen, pasu a boků dokáže přesně stanovit typ, který usnadní ženám vhodný styl oblékání. Přesýpací hodiny jsou ideálem. Kdy ramena a boky jsou stejně široké a výrazně užší pas vytvoří potřebné křivky, umocňující ženskou krásu. Dominantním prvkem pro tyto ženy je pásek. Který mohou nosit téměř ke každému oblečení. Jak k sukním, šatům kalhotám či kabátům. Přesýpací hodiny jsou zároveň jako jediný typ, který si může dovolit jemně obepínající oblečení.

Typy žen

Jablko je typ postavy, kdy boky a ramena jsou rovněž stejně široká. Jenže tak i pas a břicho. Ideálním řešením pro tyto ženy je zařadit do svého šatníku buď jednobarevné oděvy či jemně vzorované. Od středové časti je možné odpoutat pozornost jak výraznými šperky či dlouhými šálami. Dokonce je možné si postavu prodloužit  i dobře zvolenou obuví se špičkou a podpatkem. Hruška je tvarem, který mají ženy s úzkými rameny a širšími boky. Proto je potřeba vhodným oblečením toto opticky vyvážit. Pozornost přitáhnout k útlé horní části a tu dolní zúžit. Tomuto typu žen sluší světlé barvy a lichotivý je výstřih ve tvaru V. Rovněž velké klopy , volány, límce či řasení je opticky rozšiřují. Stejně tak bohaté šperky. Vhodně zvolené jsou i sukně a kalhoty jednoduchých střihů v tmavších valérech. Rozhodně je nutné vyřadit ze šatníku vypasovaná saka, která nezakrývají zadní partie.

Přesýpací hodiny

Diamant nebývá častým typem. Ramena těchto žen jsou širší než boky a velkou předností jsou velká prsa. Pro tento typ není výjimkou, že si na každou polovinu těla musí pořizovat jinou velikost oblečení. Tvar diamantu je přesně opačný od tvaru hrušky. A proto je potřeba dodržet opačné vyvážení. Horními svršky je nutné postavu opticky zúžit a protáhnout a převést pozornost na střih a barvu jak sukně, tak kalhot. Stejně tak na barevnost. Která může být výraznější a na kalhotách je i dobře zvolené káro ku prospěchu. Hlavně je nutné se vyhnout elastickým materiálům. Vhodnější jsou volné střihy.