IT

Technika mi nejde do hlavy

Vždycky jsem si říkala, že informační technologie je složitá. Protože když to tak vezmu, tak jsem nikdy nepochopila správnou a dokonalou funkci počítače anebo jejich služeb. Nevyznala jsem se v tom. A nejhorší na tom bylo, když jsem měla online výuku doma. Ani nevíte, co to pro mě znamenalo. Znamenalo to pro mě opravdu hodně času zbytečně stráveného tam, kde jsem tomu vůbec nerozuměla. A třeba například když jsme měli online historii a vůbec jsem se nemohla připojit k počítači, abych se dostala do virtuální online učebny. Bylo to pro mě složité.

Technika jde mimo mě.

Nakonec i jsem se tam dostala ale asi až po dvaceti minutách, kdy část přednesu v online škole byla pryč. Opravdu by mě zajímalo, co si o mě mysleli spolužáci a paní učitelka. Mrzelo mě to, a ještě mi paní učitelka vynadala, že je to neumím udělat rychleji. Jenomže jak jsem jí měla vysvětlit, že nejsem technický typ a s počítačem neumím vůbec zacházet? Stejně mi nevěřila, když jsem jí řekla, že se tam nemohu normálně dostat, že tomu nerozumím. Nejhorší na tom bylo, že se mi potom ve dvou předmětech kvůli tomu, že neumím s počítačem, zhoršil prospěch. Mrzelo mě to a byla jsem z toho smutná a taky naštvaná, takže historii a z matematiky jsem potom na vysvědčení místo dvojky měla trojku.

Práce s technologií mi nikdy nešla.

A to mě naštvali! A tohle všechno jenom kvůli informační technologie, která prostě mi neleze do hlavy. A víte, jakou známku jsem měla informatiky? Čtyřku. Ani se nedivíte, co? Nevím jak vy, ale mě tohle prostě nejde do hlavy. Měla jsem taky dva kurzy o informační technologii a taky o tom, jak používat správně počítač. Chodila jsem do každého osm měsíců. Úspěšně jsem to dokončila, ale stejně tomu stále nerozumím, protože to pro mě hodně složité. Nejsem přeci žádné ajťák. A jak jste na tom vy s počítačem a informační technologií? Myslím si, že je toho docela dost, co se ještě člověk musí naučit, protože znalosti na počítači jsou opravdu asi nekonečné.