Hry

Death Mark, horrorová hra

Death Mark je hra, Horrorového typu, avšak je hodně zaměřena i na tak zvané, hledací prvky. Vyšla v roce 2018, na ps4, switch, pc a další. Má poměrně jednoduchý začátek, zahrnující trochu back story (informace co se stalo před hlavním příběhem). Poté se jako hlavní postava, která si nic nepamatuje, probudíte před velkým sídlem, kde je uvnitř jen porcelánová panenka, která později ožije a provází vás po celou hru. Toto velké sídlo se stane, jakým si místem kde jste v bezpečí, mezi se posouváním na místa, která musíte prozkoumat.

Death Mark MC a Mary 

Po nějaké době zjistíte že máte na ruce jakýsi symbol, kterého se potřebuje zbavit. A tady začíná vaše celé horrorové dobrodružství. Ve snažení se zbavit tohoto symbolu potkáte mnoho lidi, se stejnými symboly jako máte vy. Těmto lidem můžete ovlivnit celý život, díky vašim rozhodnutím. Během prozkoumávání se potkáte i s velikým množství monster, které si musíte nastudovat a následně je porazit. 

Hra je silně inspirována, japonskými legendami a pověrami pro tyto monstra, proto se často setkáte s nápovědami, a úryvky legend, o monstrech, které jsou proti vám, abyste věděli, jak proti nim bojovat. 

Death Mark postavy

Celkově, příběh hry je úžasně propracovaný, s velkým překvapením na konci, které opravdu čekat nebudete. Monstra tedy v této hře, jsou kolikrát až přehnaně strašidelná, na druhou stranu, to je to proč hodně lidí horrorové hry hraje, takže se dá říci, že tady v té oblasti odvedla hra, další užasnou práci. Boj proti monstrům neboli celá bojová mechanika může být trochu nudnější, avšak svoji hlavní roli v příběhu splňuje perfektně, tak aby nic nechybělo. Hra není moc známá, ale ti, co ji hráli, ji převážně vychvalují, takže pokud jste fanoušci toho se bát, nebo horrorových her, vřele by vám tato hra mohla být doporučena. Ale, když už se jedná o horroru hru, počítejte s litry krve, a ne úplně příjemným prostředím.