Nákupy

Bazén a pohoda

Dnes je už bazén snad v každé domácnosti. A tam kde není, je jistě dobré se zamyslet nad jeho koupí. V létě skutečně není nad dobrý pocit, když si může člověk hupnout do chladivé vody a zde jen tak blbnout s dětmi, nebo na lehátku odpočívat. Taková relaxace je přímo lékem na duši, která toho přes týden nebo prostě v práci jistě hodně utrpí.

Schválně si to někdy zkuste. Vypněte mobil a někam jej zahoďte. Vůbec na něj nemyslete. Pak se namočte do vody a až oschnete, vezměte si nějakou knihu. Popadněte lehátko a šup s ním na hladinu. Knihu samozřejmě s sebou a relaxujte. Doporučuji nějakou starší, na které vám již nezáleží, protože se většinou takto nádherně usíná a kniha skoro vždy končí ve vodě. Čvách a je tam.

Relaxace na lehátku

Domácí koupání má proti tomu veřejnému obrovskou spoustu výhod. Pokud nepočítáme ušetřený čas a náklady na cestu, máme zde svůj klid. Schválně si zkuste to s tím lehátkem a knihou na koupališti. Pokud mezi tu masu vůbec lehátko dostanete, neodpočinete si. Je tu jednak řev a jednak zde každému budete překážet. Nenene, pryč odsud.

Je jasné, že bazén vám zadarmo nikdo nedá. Ale to je jedna investice na děsně dlouhou dobu. Ostatně, bazén sám je velice levnou položkou, pokud si nenecháte dělat desetimetrový. To už více zaplatíte za filtraci, ale ta je také na dlouho.

Odpočinek ve vodě

Další položky jsou jen drobné peníze a budou sloužit k tomu, aby byla voda čistá, čisťounká jako křišťál. A většina vám vydrží celou sezónu nebo i více. Nejsou všechny nutné, ale usnadní vám například dávkování. Takový plovák na chlorové tablety je právě k tomuto účelu. Jejich účinek je tak rozdělen stejnoměrně a nehrozí něco jako předávkování či přesycení právě oním chlorem. Prostě do toho zasunete nebo vhodíte tabletu, to podle typu, který jste si zakoupili a máte vystaráno na dlouhou dobu. Pak už jen průběžně doplníte.

Tak co, zkusíte to?