Služby

S čím se můžete setkat při vyklízení bytů

Vyklízení prostor může být zdánlivě snadné, ale sami se pak na vlastní kůži můžete přesvědčit, že firmy, které se touto činností zabývají profesionálně, nemají zrovna práci záviděníhodnou.

Odpadky

Když přijdete do bytu vašich přátel na pozvání, například na oslavu narozenin, bude uvnitř obvykle uklizeno, čisto, vyluxovaný prach z koberce, vytřená podlaha a provoněný byt například éterickými oleji. Rozhodně se tu nebudou povalovat žádné odpadky. Vyklízení některých bytů po bývalých nájemnících však může být velmi nepříjemné, protože se tu vyklízecí firma setkává s tlejícími zbytky jídel, s nedopalky a někdy dokonce s drogami a infekčním biologickým materiálem.

vyklízení prostor

Výkaly a zvratky

Po některých lidech se v nájemním bytě objevují i zvratky anebo výkaly zvířat. Kupříkladu majitelé koček mohou mít byt zaneřáděný kočičím značkováním močí, která se pak objevuje pod parketami, na koberci, na stěnách, na nábytku, na molitanu sedací soupravy atd. Někdy je tato práce skutečně nezáviděníhodná.

starý sklep

Nebezpečné chemikálie

Výroba drog je u nás zakázána a trestně postihnutelná, a přesto se jí mnozí lidé zabývají. Že se někde setkáte s injekční stříkačkou naplněnou heroinem, je sice nepříjemné, ale nijak zvlášť https://studentmag.topzine.cz/na-shledanou-nebo-nashledanou-36-vyrazu-ktere-se-nepisi-zvlast/ překvapivé, jenže některé byty slouží jako vývařovna pervitinu a dalších „chuťovek“, o čemž se můžete snadno přesvědčit v policejních záznamech. Kromě drog se v bytech mohou objevit i jedy na hlodavce nebo na hmyz, různé postřiky, herbicidy, a také hořlaviny. V bytě se může nacházet benzín a líh v nedokonale uzavřených nádobách, při jejichž manipulaci může dojít i k výbuchu.

Těžké předměty

Potřebujete-li vystěhovat byt, kde se nachází trezor, tuto práci raději svěřte vyklízecí firmě, protože sami na to nestačíte a můžete utrpět i velmi vážný úraz, případně dojde při stěhování trezoru k poškození cizího majetku.