Nákupy

Ruční bazénový vysavač je pro vás velkou výhrou

Když nakupujete bazénové příslušenství, očekáváte, že půjde o výrobky zhotovené v prvotřídní kvalitě, s nimiž bude údržba bazénu snazší. Je to celkem logické, jistě byste si nepřáli mít filtrační okruh s čerpadlem málo výkonným, anebo schůdky do bazénu, které se pod tíhou vašeho těla rozlomí na dva kusy. Existují však výrobky, které jsou zdánlivě primitivní a velice levné, přesto zastanou práci srovnatelnou nebo dokonce převyšující výkon drahých mechanismů. Kupříkladu ruční bazénový vysavač.

voda v bazénu

Vysavačů nečistot ze dna bazénu existují tři základní typy. Do první kategorie spadají robotické systémy s vlastním filtračním okruhem a pohonem, ovšem jejich cena mnohdy převyšuje finanční možnosti. Do druhé skupiny řadíme vysavače poloautomatické, které již vlastní filtraci nemají, ale pohybují se po dně na vlastním podvozku, přičemž vykonávají náhodný pohyb. Třetí kategorii tvoří právě ruční vysavače, jinými slovy vysávací hubice nasazené na teleskopické tyči.

Ruční bazénový vysavač pořídíte za pár desítek až stovek korun, ale to neznamená, že není stejně výkonný, jako ten robotický. Jde jen o to, že veškerou práci musíte zvládnout vy sami, což vám zabere určitý čas a energii. Některým lidem to není po vůli a ruční vysavače zavrhují právě z tohoto důvodu, ale my bychom vám poradili pravý opak. Proč?

venkovní bazén

Budete se více hýbat – práce s nástavcem na teleskopickou tyč je přiměřeně namáhavá, ale hlavně důkladně procvičuje všechny tělesné partie včetně mnohdy zanedbávaných zádových a břišních svalů. Budete se pak cítit více svěží a plni energie.

Zlepší se vám nálada – tělesný pohyb je zdrojem hormonů zvaných endorfiny, a ty zlepšují náladu. Proto také lidé, vykonávající sedavé zaměstnání, kteří mají málo pohybu, bývají nevrlí, skleslí, stiženi depresemi a úzkostmi. Ruční vysávání nečistot ze dna bazénu vám jen prospěje a buďte rádi, že tento efektivní způsob očisty dna bazénu existuje.