Nákupy

Proč lidé chodí na ples?

Někteří lidé nebyli nikdy na plese nebo třeba jen jednou, protože už pak znova nechtěli. Tyto lidi chápeme, protože k tomu mohou mít hodně důvodů. Například se jim na plese mohlo stát něco, díky čemu už na ples nikdy nechtějí, nebo zkrátka nemají rádi společnost, a tak jim je přítomnost na plese dost nepříjemná. I to je možnost, ale to je jen část ze všech důvodů, proč lidé nechtějí chodit na ples. Některé ženy třeba ztloustnuly a nechtějí na ples proto, že vypadají trochu více při těle než předtím a co by si o nich ostatní pomysleli, že. To je ale špatný přístup a taková věc by neměla být důvodem, že by někdo nechtěl na ples. Každý je nádherný tak, jak vypadá a nemusí se v žádném případě kvůli plesu měnit. Navíc šaty pro plnoštíhlé na ples jsou mnohdy ještě hezčí než pro ty „vyzábliny“. Všichni jsou ale opravdu krásní. Ples není důvod k nějaké změně a pokud se člověk ve svém těle necítí dobře, až pak by se měl změnit. Ale opakujeme – jen kvůli sebe! Ples opravdu není důvodem.

plesová dáma

Teď se ale dostaneme k tématu, proč vlastně lidé na plesy chtějí chodit. Když se podíváme do minulosti, konaly se jednou za rok plesy, a to většinou v zimě, přesně tak, jak je to dnes. Plesy byly taková velká společenská událost, která lidi navíc i bavila, protože se mohli krásně obléct a ukázat, že i oni mohou vypadat krásně. Většinu času byli oblečeni v pracovním oblečení a hezčí oblečení si brali jen při takovýchto příležitostech, jako byl třeba ples. A to lidi velmi lákalo, a ještě dnes láká.

přípitek

Další věc je ta, že se všichni na plese zase potkali a mohli si popovídat o novinkách, které si předtím nestihli říct, protože se třeba neviděli. Ples bylo místo, kde se jedlo a pilo a hlavně tancovalo. Mladí lidé chodili na ples proto, aby si někoho našli, starší chodili už spolu, ale byli rádi za to, že si mohli popovídat se starými známými. A tak je to i dnes. Lidé se tam chodí hlavně pobavit s ostatními a zkrátka chtějí občas vyrazit do společnosti.