Nákupy

Nejsou boty jako boty

I vy už zaručeně víte, že se nehodí pro jakoukoliv příležitost jakákoliv obuv. Že se my lidé obouváme v různých situacích různě. A tak nejspíše vlastníte aspoň několik párů různé obuvi, to abyste byli připraveni na situace, jež ve vašem životě obvykle nastávají a kvůli nimž se zkrátka musíte žádoucně obout. Jenže ne vždy máme my lidé při volbě obuvi zase až tak úplně šťastnou ruku. Ne vždy se obujeme tak, jak bychom se obout měli. A potom na to samozřejmě určitým způsobem doplácíme.

turistické boty

A nemusíme na to doplatit jenom tím, že nás třeba nepustí do určitého podniku nebo na nějakou tu společenskou a kulturní akci. S výběrem bot můžeme mít problémy třeba i tehdy, když jdeme ‚jenom‘ někam do přírody. Kde ale obvykle nemáme ani tak potíže se vzhledem své obuvi, jako spíše s tím, jaké má tato vlastnosti.

Příroda nás totiž neposuzuje podle toho, jak nám to sluší, ale neodpustí nám, pokud se obujeme do něčeho, co neodpovídá kvalitativně. Jakmile si vezmeme boty nepohodlné, nadělají se nám na nohou puchýře, otlaky nebo odřeniny, a pak už se věru jenom hodně nepohodlně pokračuje v cestě. Nebo si do nevhodných bot nabereme vodu, a pak je to také hodně nepříjemné, zejména když je tato situace ještě provázena chladem či přímo mrazem. A boty do přírody nejsou ideální ani tehdy, když třeba kloužou, když se v nich potíme, když nejsou dost pevné a každé špatné došlápnutí může přinést problémy.

pár tenisek

Prostě i na výběru bot někam do přírody záleží. Ani takovou obuv pro takovou příležitost bychom určitě neměli podceňovat. A pokud se tedy chystáme někam ven, měli bychom mít v ideálním případě i trekové boty. Protože zrovna ty nám někde v neudržovaném a nedokonalém terénu prokážou ve všech situacích jenom ty nejlepší služby. V těch se každý cítí skvěle, ať už jde kdykoliv kamkoliv. Přece si nebudeme dělat problémy s pohybem v terénu, když nemusíme, že?