Služby

Na dobrého instalatéra si uložte kontakt

Proč si uložit kontakt na dobré instalatéry? Může vás k tomu vést několik důvodů:

Provedou práci, na kterou nejste vybavení mentálně, technicky ani fyzicky – říká se, že co Čech, to kutil, ale není to tak docela pravda. Toto ustálené rčení platilo mnohem více za socialismu, kdy byli lidé nuceni vzhledem k nedostatku zboží a pracovních sil na trhu různě improvizovat a zhotovovat si řemeslné práce sami. Kupříkladu jste si museli sami opravit závadu elektrické zásuvky, anebo vyměnit těsnění u vodovodního kohoutku, pokud jste nesehnali řemeslníka, a náhradní díly byly alespoň k dostání v železářství. Doba však pokročila a dnes jsou řemeslné práce tohoto druhu velmi kvalifikované a odborné, může se snadno stát, že si s elektrickými rozvody ani s instalatérskou prací již neporadíte. A ani vám to nedoporučujeme, zvláště u plynových spotřebičů či elektrických rozvodů, kde jsou u těchto povolání nutné profesní certifikáty a oprávnění, která získají pouze proškolení odborníci.

instalatérské práce

Přijedou i o půlnoci – kontakt na dobrého instalatéra se může hodit i v případě jakékoli havárie vody, topení a plynu. Může vám v lednu vypovědět službu plynový kotel anebo vám v této době praskne topení a v místnosti je rázem sotva pár stupňů nad nulou. Anebo praskne voda v bytových rozvodech, případně se ucpe odpad na toaletě a nejde prorazit. S tím vším si instalatér poradí třeba o půlnoci.

vodovodní záslepky

Pustí se do náročných výzev – představte si, že musíte odšroubovat sifon u kuchyňského dřezu, odkud se na vás vyvalí černý páchnoucí sliz. Některým slabším povahám se zvedne žaludek a raději zavolají instalatéra. Podobné to může být i u zanesené domovní kanalizace, kterou je nutné co nejdříve opětovně uvést do provozu, jinak by nebylo možné vůbec používat vodu v domácnosti. Instalatéři v Ostravě Porubě se takovýchto situací neobávají a jsou připraveni je řešit na profesionální úrovni.

5/5 - (2 votes)