Nákupy

Kolagen a jeho účinky na pleť

S přibývajícím věkem spousty žen i mužů trápí projevy stárnutí. Ty se ukazují nenápadně a v malé míře a postupně se to prohlubuje. Je možné zdravým životním stylem projevy stárnutí oddalovat, snižovat a zjemňovat. Je také možné si pomoci přírodními produkty v podobě přírodní kosmetiky, bylinek, zdravé stravy. Je možné také použít doplňky stravy, které pomohou tělu získat cenné vitamíny a minerály a prospěšné látky, které mohou v těle ubývat díky stresu, nevyvážené stravy, málo odpočinku a které přirozeně ubývají s přibývajícím věkem, kdy tělo snižuje produkty některých látek.

zdravá plet

Velkým pomocníkem je tak v takovémto případě právě kolagen. Ten se přirozeně vyskytuje v našem těle a je součástí svalů, http://www.spektrumzdravi.cz/fitness/jaka-je-spravna-regenerace-svalu-po-cviceni chrupavek, kostí, ale i zubů, vlasů, pleti a nehtů. Jde o přirozené pojivo. Tělo ho s přibývajícím věkem produkuje méně a tak se jeho snížení projeví ve všech těchto oblastech. Na kůži to poznáte tak, že vznikají vrásky. V pohybovém aparátu ho poznáte tak, že vám začnou praskat klouby, budete mít bolesti při pohybu a budete mít bolesti zad.

Kolagen v přírodní podobě můžete začít doplňovat ještě před prvními projevy stárnutí. Kolagen pleť pomáhá totiž zjemňovat vrásky a pomáhá předcházet jejich vzniku. Také skvěle působí i na celulitidu a tou trpí i mnoho mladých žen i mužů. Vaše pleť při pravidelném používání kolagenu bude pružnější, zdravější a jasnější.

dlouhé zdravé vlasy

No, a pokud budete kolagen doplňovat i třeba jen kvůli zdravější a vitálnější pleti, tak se vám ovšem pozitivní účinky projeví i ve všech výše zmíněných oblastech. Budete mít zdravější klouby, svaly, šlachy i kosti. Vlasy budou rychleji růst, budou pevnější a zdravější. Nehty vám rychleji porostou a nebudou se vám lámat. Celkově celé tělo bude zdravější. Kolagen je dobré doplňovat, i pokud se snažíte jíst vyváženou a pestrou stravou. Jeho přirozená produkce se totiž s přibývajícím věkem snižuje. A někdo ho potřebuje doplnit více než jiný člověk.