Služby

Jak správně krmit vaši kočku?


Kočky jsou společně se psi nejběžnějšími domácími mazlíčky v České republice. Statisíce lidí u nás jsou milovníky koček, které na své miláčky nedají dopustit a chtějí jim dopřát tu nejlepší a nejkvalitnější péči.

Do péče o kočičky můžeme zařadit spoustu věcí. Péči o srst, o uši, o drápky o výživu. A samozřejmě o celkový zdravotní stav. Kočka by měla pravidelně navštěvovat veterináře, který ji prohlédne, zkontroluje, zda je vše v pořádku a případně podá potřebná očkování nebo tabletky na odčervení. Pokud sháníte veterináře v Praze, kvalitní péče pro vaše kočičky se vám dostane na veterině Praha 10.

kočka

Jak je to ale tedy s krmením pro vaše mazlíčky? Pokud si nejste jistí, jaké krmení zvolit, vždy se můžete poradit se svým veterinářem, případně v prodejnách s chovatelskými potřebami. Tamější personál by měl být vyškolený tak, aby vám poradil vhodnou stravu. U krmení rozlišujeme, o jaký druh se jedná. Pro kočky můžeme sehnat granulky, konzervy, masové kapsičky, různé paštičky a podobně. Granulky se dělí podle toho, pro jaké kočky jsou určené. Některé jsou určené jen pro koťata, což je zhruba do 1 roku věku kočky, jiné pro dospělé, jiné pro kočičí seniory.

kočka

Co by nás u granulí mělo zejména zajímat, je složení. Tady se opravdu nevyplatí šetřit. Pro kočky je důležité, aby měly v stravě dostatečné množství bílkovin. Proto by měly být proteiny ve složení na prvním místě. Pokud se podíváte na různé levné granule ze supermarketu, zjistíte, že na prvních místech bývá většinou pšenice, rýže či jiná obilovina. To je ale špatně.

Ideální je vybírat granule, kde není žádný obsah pšenice, ale obsahují pouze kvalitní suroviny, jako je maso, ryby, různé zdravé tuky, například lososový olej a ovoce nebo zeleninu. Takové granule dodají kočce vše, co potřebuje pro zdravý vývoj. Pokud nebude dostávat kvalitní stravu, může jí to do budoucna přinést poměrně velké zdravotní problémy.