Služby

Co je virtuální sídlo společnosti a k čemu všemu může posloužit?

Plánujete začít s podnikáním? Potřebujete mít všechno v pořádku, hledáte prostory nebo potřebujete jen sepsat správně smlouvu? Už máte své sídlo?

Co je virtuální sídlo společnosti a k čemu všemu může posloužit?

Chcete rozjet své vlastní podnikání, ale ještě nemáte všechno zařízené? Nemáte sídlo společnosti a nevíte, kam odkazovat své zákazníky? I pro zápis do obchodního rejstříku budete samozřejmě potřebovat uvést sídlo společnosti, ale pokud tyto prostory nemáte nebo je nemůžete sami sehnat, nezoufejte. Vždy se s tím dá něco dělat a kvůli tomu vaše podnikání nezkrachuje již na začátku. Můžete mít totiž virtuální sídlo firmy, to vyřeší všechny vaše počáteční obtíže.

vybavená kancelář

K čemu slouží takové sídlo firmy?

Virtuální sídlo Praha slouží všem podnikatelům, kteří nemají pevně dané prostory pro sídlo své nově vznikající nebo již stávající firmy. Sídlo virtuální firmy se dá jednoduše pronajmout, adresa je pak zapsána řádně do obchodního rejstříku. Jak již slovo virtuální napovídá, v tomto případě nejde o pronájem skutečných prostor, které se dají využívat pro schůzky a jednání fyzicky. Pronájem slouží na dálku, ve většině případů pak tuto pronajatou adresu podnikatelé a firmy sdílejí i s několika dalšími. Právě je vše v pořádku, výhodné je to například pro ty obory podnikání, kde není nutný stálý kontakt se zákazníky a partnery.

podnikání na dálku

I skutečné prostory lze pronajmout

Pokud ale i přesto potřebujete vy a vaše firma mít fyzické sídlo firmy pro schůzky, můžete hledat dál. Protože samozřejmě i kanceláře nebo zasedací místnosti si lze pronajmout, vždy záleží na tom, v jakém oboru budu vaše podnikání, na co se budete zaměřovat. Dnes je zcela běžné, že firmy nemají své sídlo pevné, postačí jim právě to virtuální. To je vhodné, například pokud pracujete na dálku, z domova přes počítač nebo se s klienty například setkáváte na jiných místech, obvykle veřejných.

Virtuální sídlo si můžete kdykoliv pronajmout, při zakládání podnikání to bude potřeba. Virtuální kanceláře ale mohou sloužit i k úschově dokumentů, posílání klasické korespondence, stejně tak můžete mít i svou virtuální asistentku. Virtuální sídlo pak nabízí i možnost pronájmu na kratší dobu, na delší dobu nebo pronájem zasedací místnosti třeba jen na chvíli.