Služby

Inspirujte se cestovatelskou vášní na YouTube


Cestování je přirozenou lidskou vlastností. Chceme poznávat cizí kraje, seznamovat se s novými lidmi a prožít tak život plodněji, než kdybychom byli uzavřeni v jedné místnosti. Je známo, že dlouhodobý pobyt https://cs.wikipedia.org/wiki/N%25C3%25A1mo%25C5%2599n%25C3%25AD_trasa na samotce ve vězení bývá nesmírně deprimující a frustrující, a může to i narušit lidskou psychiku.

videa na YouTube

Součástí cestovatelské vášně také bývají hory. Ovšem ne ledajaké. Nemáme na mysli kopec za vaším domem, který spadá do místní pahorkatiny, anebo strmější stoupání po silnici ve vašem městě, které stěží zvládnete vyšlápnout na kole. Rádi bychom vás tentokrát pozvali do Vysokých Tater. Jejich krása spočívá zejména v ostrém kontrastu vůči okolnímu prostředí, protože strmé štíty velehor tu vystupují k nebesům z relativně ploché krajiny okolí měst Poprad a Kežmarok.

Vysoké Tatry

Ve Vysokých Tatrách je vyznačena celá řada stezek, které bychom mohli zařadit mezi lehké, středně obtížné a náročné, ale každý, kdo tu nikdy nebyl a teprve se do hor chystá, nemá moc příležitostí zjistit, jaký je mezi nimi rozdíl.

Máme pro vás tip, jak se inspirovat a jak se dozvědět o některých trasách více informací. Vyhledejte si na sociální síti YouTube patřičná klíčová slova míst, která chcete navštívit, a je docela pravděpodobné, že tu objevíte videa od lidí, kteří trasy již absolvovali. Budete tak mít ucelený přehled o obtížnosti a náročnosti tamního terénu a o případných nepříjemnostech, které by vás tu mohly potkat. Například kdo se vydá na pochod vzhůru k vrcholu Velké Svišťovky, může mít určité potíže při sestupu k Zelenému plesu, kde je terén strmější, a jištěný řetězy.

A jeden tip na závěr – videa z YouTube, která vás zaujmou, si stáhněte prostřednictvím YouTube video downloaderu, abyste měli jistotu, že o ně nepřijdete. Jejich vlastníci s nimi totiž mohou operovat, jak se jim zlíbí, a pokud se rozhodnou je smazat, nikdo a nic jim v tom nezabrání.