Žena

Žena matka

Žena, matka, dcera, sestra, manželka, milenka, přítelkyně, kamarádka…. Jistě bude mnoho žen nesouhlasit, ale asi nejzásadnější role ženy je, být matkou. I když je to ta nejkrásnější práce, pořád je to práce. A není to práce do které vstanete v 7 a skončíte v 5, je to práce 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Nemáte dovolenou ani nemocenskou. A důchod Vás taky nečeká, protože když se jednou stanete matkou, tak jí nikdy nepřestanete být. Není to jen práce s dítětem ale i práce sama se sebou, protože, nejen že učíte dítě všechno co je potřeba, ale takřka celý život se učíte být dobrou mámou. Jako máma máte pořád otevřeno, v sobotu v neděli, rádo odpoledne v noci.

Sezení

I když už Vaše děti vyrostou a opustí rodné hnízdo, tak vždy tu budete pro ně. A i když je to mnohdy dřina a někdy je to dokonce o nervy, máte nekonečné palivo, to palivo je Vaše dítě. Které Vás jediným úsměvem, nebo objetím nabije opět na sto procent. I když opět nebude spousta lidí souhlasit, jaký význam má život bez dětí. Je to jako chodit v písku a nezanechat za sebou stopy. Vždyť je to ta nepřirozenější věc na světe, běžný koloběh života. Svobodný život bez dětí musí bát super, neomezená zábava, téměř žádné závazky, nejste ničím limitovaná žijete si jak chcete. Nebojíte se ale že Vás takový život dřív nebo později omrzí, ale bude už pozdě? Věta po dětech ti život skončí je asi nejhorší co někdo může vypustit z úst, i když je to částečně pravda. 

76939_1760__vyr_1745_panel-na-torbe-mom-kids-3-50x50--4

Ano skončí život jaký jste znali doposud a začne úplně nový. Asi žádná z nás si to vlastně neumí představit, dokud se to nestane. A vy dostanete do ruky ten největší zázrak, jaký jste kdy v životě viděla. Nedá se na to nijak připravit, a vy vlastně dlouho nevíte jestli to všechno děláte správně. Pořád máte pocit, že by jste něco mohla udělat jinak nebo dokonce lépe. A pak se to stane, stojí před Vámi směje se a je spokojené a vy přesně víte, že to co děláte má ten nejvyšší význam. Jste máma a co je na světě víc. Žádná z matek nejde nahradit.