Služby

Tipy jak uspět na na Instagramu

Instagram je sociální síť, k jejíž oblíbenost v posledních letech vystřelila raketově nahoru a vytlačila z předních příček dříve tolik oblíbený Facebook. Dnes se jedná společně s Tik Tokem o nejoblíbenější a nejpoužívanější sociální síť. Nejdříve Instagram sloužil hlavně jako síť, kde jste si mohli jednoduše sdílet fotky a obrázky se svými přáteli a rodinou. Postupně Instagram však začal přidávat další funkce, kterými celou síť vylepšovali, jako třeba oblíbenou funkci stories. Na Instagram se také přesunula velká část influencerů a firem, které prostřednictvím této sítě propagují své služby.

Jak tedy uspět s marketingem v prostředí Instagramu?

instagram

Používejte hashtagy

Hashtagy nesou označení # a díky nim si přispívající zajišťuje, že se jeho příspěvek dostane ke správným lidem. V podstatě označují, co na dané fotce nebo obrázku je. Spoustu lidí vyhledává nové příspěvky právě přes hashtagy, proto je důležité, abyste jich přidali správné množství a hlavně aby byli relevantní. Přidáváním naprosto náhodných a nesmyslných hashtagů si moc nepomůžete. Potřebujete jimi zacílit na svou cílovou skupinu.

Přidávejte stories po každém příspěvku

Algoritmus Instagramu funguje tak, že se uživatelům nezobrazují příspěvky podle časové osy, ale podle toho, jak moc je Instagram vyhodnotí pro dané uživatele jako relevantní. Může se tedy znát, že lidé, co váš profil sledují, váš příspěvek přehlédnou. Proto je dobré upozornit na přidaný příspěvek v podobě stories, které si obvykle uživatelé prohlíží pravidelně během dne.

mobil

Odpovídejte na všechny komentáře a soukromé zprávy

Důležitá je komunikace se zákazníky, aby měli pocit, že jste tu pro ně. Věnujte tedy této činnosti dostatečný čas a opravdu odpovídejte na všechny zprávy. Odpovídejte i na ty, které se nesou v negativním duchu. Pokud se jedná o konstruktivní kritiku, zkuste si z ní něco vzít do budoucna.

Nevíte, co si počít s marketingem na sociálních sítích? Naštěstí u nás existují služby, které vám s tímto problémem mohou pomoci, například online marketing Brno.