Jak správně vyčistit vířivku

Vířivka, jinak nazývaný také vířivý bazén. Tato vana má vstřikovací systém s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Díky tomu jsou umožněné relaxační i masážní koupele. Všechny tyto technologie jsou důležité důkladně vyčistit. Vířivka bývá povětšinou radostí, ale je důležité se o ni také starat. Vířivku je důležité čistit a dezinfikovat. Ideální je jedenkrát ročně. Není to jen o udržování a čistotě vody, ale také o samotném povrchu vířivky. Do vody je důležité přidávat správnou chemii, aby byla stále čistá. Před vstupem do vířivky je dobré osprchovat čistou vodou, tak ze sebe smyjete nečistoty.

Vířivka

Můžete si také pomoct tím, že si zjistíte, jaká je u Vás voda. Ve většině oblastí v České republice bývá voda tvrdá se zvýšeným obsahem železa nebo manganu. I přesto, že vířivka může mít kvalitní filtry, je nesmírně důležité v prvních 14 dnech filtry oplachovat tekoucí vodou, abyste se zbavili vodního kamene. Tak to ji lze udržovat i bez zbytečných chemikálií. Je možné dokoupit přípravky, které vodu změkčí. Pokud budou filtry zanedbané, trpí tím také celé cirkulační čerpadlo a snižuje se masážní výkon, hlučnost a celková životnost vířivky. Udržení filtrace, cirkulaci vody čistotě a PH vody Vám dopomůže ke křišťálové vodě ve vířivce.

Vířivý bazén

Pokud se rozhodnete ji vyčistit sami, je dobré koupit si vhodné prostředky. Na čištění vířivky je důležité pořídit si správný hadřík a mycí prostředek. Dbejte na výběru správného mycího prostředku, aby nebyl příliš agresivní a vířivka se neponičila. Čištění provádějte nejlépe vždy, když měníte vodu ve vířivce, to by mělo být alespoň dvakrát až třikrát do roka. Čištění by mělo probíhat, i když se ve vířivce denně nekoupete. Důležitá je kontrola filtru. Postupovat podle manuálu od výrobce v případě nutnosti je dobré obrátit se na odbornou firmu. Je možné si objednat specializovaný servis služeb, který vířivku vyčistí za Vás.