Nákupy

Řešíte pleny?

Určitě vám neuniklo, že na trhu najdeme dva základní typy plen – jednorázové a látkové. Obě varianty mají klady a zápory.

Jednorázové – jsou všude k dostání, jsou levné a není s nimi žádná práce navíc
Látkové – jsou dražší, vydrží mnoho použití, ale údržba je pracná

látkové pleny

Někteří rodiče tápou i u jednorázových plen, na trhu je jich tolik, že rodiče často zkouší, co jejich dítěti bude vyhovovat nejvíc. Některé jsou bělené a parfemované, což ale může dítěti způsobovat kožní problémy. Jednorázové pleny navíc bývají vyrobené z plastů, takže jsou neprodyšné a děti mají tendence se více potit – výsledkem jsou bolestivé opruzeniny.

Látkové pleny jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, protože se koupí několik kusů, které se potom snadno používají znova a znova. Jenom je potřeba je prát, což některé rodiče odrazuje. Problémem pro někoho může být i vyšší počáteční cena – ale ta je v konečném důsledku nižší než cena za jednorázové pleny po celou dobu jejich používání.

látková plena

Rozhodli jste se pro látkové pleny?
Poděkuje vám nejen vaše dítě, ale i vaše peněženka a životní prostředí. Látkové pleny jsou prodyšné, a díky tomu nedochází k tolika opruzeninám. U nás najdete všechno, co potřebujete k látkování. Máme klasické bavlněné čtvercové pleny, ale i dětské látkové pleny s potiskem – ty jsou kompletní a stačí je jen nasadit a zapnout jako ty jednorázové. Těmto plenám se říká “vše v jednom”, protože máte kompletní látkovou plenu, ke které nic nemusíte dokupovat. Existuje i jiná varianta – svrchní kalhotky, které se dávají na klasickou čtvercovou plenu. Je jen na vás, jaký typ zvolíte – začátečníci nejčastěji sahají po typu “vše v jednom”, protože manipulace s touto plenou je snadná. Celá se potom dá odmočit a vypere se klasicky v pračce. Pleny jsou vyrobeny z bambusu a bavlny, takže jsou jemné, a přesto velmi savé.