Zahrada a dům

Potřebujete spojit obývák s ložnicí? Tipy, jak to provést, aby to nešlo ani poznat!

Máte malý byt a musíte mít obývací pokoj dohromady s ložnicí? Chcete, aby byly tyto dvě místnosti odděleny, i když budou vlastně propojeny? Jak na to?

Potřebujete spojit obývák s ložnicí? Tipy, jak to provést, aby to nešlo ani poznat!

V řadě domácností je zapotřebí skloubit dohromady hned dva pokoje, protože je nedostatek místa. Máte to také tak? Potřebuje kvůli nedostatku místa vměstnat do obývacího pokoje i ložnici? Lze to udělat docela snadno, ani vás to nemusí stát příliš mnoho financí. Je důležité rozmyslet si, kde bude postel, zda bude zvlášť nebo budete rozkládat každý večer gauč a spát na něm, ale využít můžete i chytré vychytávky, kterých je ve světě nábytku vcelku požehnaně. Takže na co se zaměřit, aby ani nebylo poznat, že obývák plní dvojí funkci?

gauč v obýváku

Kam s postelí?

Návrhy obývacích pokojů si můžete prohlédnout třeba na internetových stránkách, můžete zde čerpat mnoho inspirací, ale určitě narazíte i na obývací pokoje, které jsou jiné, než ty ostatní. Proč? Protože v nich je i začleněné postel, koutek na spaní. V bytech, které jsou menší, mnohdy jiná možnost není, zvláště pokud máte i děti. Každý by chtěl mít kousek soukromí a věřte nebo ne, i v garsonce se dá soukromí vytvořit. Vždy je třeba pracovat s prostorem, který máte, i když tedy načerpáte inspiraci, budete muset nakonec vše zařídit podle toho, jak to umožňuje váš daný prostor. Poradit vám samozřejmě i může bytový architekt.

Jako první je třeba vyřešit, kam s postelí. Budete chtít každý den rozkládat gauč? Asi ne, že? Pokud se rozhodnete mít postel zvlášť, je tu řada možností. Postel se dá od zbytku obývacího pokoje oddělit paravánem, závěsem či nábytkovou stěnou. Moc pěkně to můžete vyřešit, když prostor oddělíte třeba vyšší knihovnou. Určitě je třeba ale opět se zařídit hlavně podle toho, kolik má jedna místnost metrů čtverečních. Postel se dá také šikovně schovat, což umožňují výklopné postele.

postel a závěsy

Aby se prostor zbytečně nezmenšoval

Pokud ale nechcete prostor ještě více zmenšovat, budete potřebovat oddělit kouty trošku jinak. Chce to něco vzdušného! Světlo a světlé materiály mají velkou moc, zkusit tedy můžete oddělit místnost jen symbolicky a to za pomoci příček se sklem nebo jiným transparentním materiálem. Skleněný nábytek totiž není například vhodný do domácností s dětmi, ale vyřešit se to dá například plexisklem.

Kde je totiž dostatek světla, tam se nikdy nebudete cítit stísněně.