Nákupy

Tradiční zákusky českých cukráren

Myslíte si, že znáte dokonale všechny zákusky, které se podávají v našich cukrárnách? Sortiment se za poslední léta hodně změnil, hodně podniků dává čím dál více přednost také zahraničním dezertům, které jsou moderní po celém světě. Ale snad v každé cukrárně stále najdete i výběr typických českých zákusků, které tu jsou s námi už od dob socialismu. Pokud jste některý z nich neměli, musíte je rozhodně ochutnat, protože to stojí za to. Většinu si navíc zvládnete podle receptu připravit i sami doma a může si tak pochutnat celá vaše rodina.

Pokud půjdete mlsat do cukrárny, co byste měli rozhodně ochutnat?

zákusky

Koňaková špička

Jeden z nejoblíbenějších zákusků, které můžete sehnat snad v každé cukrárně. Pro milovníky čokolády a kapky alkoholu naprosto ideální kombinace. Měkoučký piškot slouží jako podklad pro špičku z čokoládového hutného krému, v kterém se ukrývá sladký krém z vaječného likéru. To celé je obaleno v křupavé čokoládě.

Pražská koule

Milovníci ořechů a čokolády zpozorněte, protože tento zákusek musíte rozhodně ochutnat. Pražskou kouli tvoří jemné piškoty, které jsou slepované arašídovým krémem. To celé se obalí v cukrovém rozvaru, čokoládě a poté ještě v drcených arašídech. Křupavá mňamka, která vás dostane svou bohatou chutí.

cukroví

Žloutkový věneček

Tradiční zákusek, který najdete nejen v cukrárnách. Často se podává i na různých slavnostech, jako třeba oslavy narozenin nebo svatby. Základem je těsto kulatého tvaru z odpalovaného těsta. Mezi dvě části těsta se vloží náplň v podobě žloutkového krému. Vršek věnečku můžete jen pocukrovat, polít citrónovou polevou nebo pokrýt fondánem. Záleží na vaší chuti.

Hledáte cukrárnu, kde si můžete vychutnat jak tradiční české zákusky, tak i okusit zahraniční dobroty? Rozhodně v tom případě navštivte cukrárnu Hradec Králové https://pinkroses.cz/dorty/. Pokud nejste místní, jakmile budete poblíž Hradce, určitě zamiřte právě sem. Návštěva této vyhlášené cukrárny vám za to stojí.