Služby

Nechte to raději na instalatérech

Také se řadíte mezi kutily, kteří se snaží svépomocí zvládnout téměř vše, co je v domácnosti zapotřebí? Někteří lidé se pouští do skutečně velmi odvážných projektů, tahají ve zdi kabely a zapojují zásuvky, bourají příčky a staví nové, zhotovují nábytek z dřevěného masivu a kompletně rekonstruují kuchyně. Mnoho těchto prací je poměrně snadných, co se týče teoretické přípravy i samotné realizace, a pak jsou také činnosti velmi specifické, které vyžadují speciální nářadí a hlavně teoretické znalosti. Nemůže je vykonávat každý a i sebemenší chybička se tu řádně vymstí.

uzávěr vody

Do této kategorie řadíme zejména instalatérské práce. Když se řekne instalatéři Kanalizace instalatéři, možná vás napadne čištění odpadu a rozvádění pitné vody v domě, ale to není zdaleka vše, co provádí.

Topenářské práce – instalatér topenář vám instaluje, rekonstruuje nebo opraví topné rozvody ústředního topení s klasickými radiátory i se systémy podlahového vytápění. Uvede do činnosti výměník v krbových kamnech a tepelné čerpadlo a postará se i o případné defekty unikající vody z topného systému. Někde je dokonce zapotřebí svařovat ocelové prvky plamenem (autogenem) a rozhodně to není práce vhodná pro nezkušené amatéry.

instalatérské práce

Plynové spotřebiče a rozvody – zemní plyn je natolik nebezpečná třaskavina a hořlavina, že je pro tyto práce zapotřebí zvláštního oprávnění. Instalatéři provádí instalace, výměny, opravy a revize plynových kotlů, ohřívačů vody (karmy), sporáků a dalších plynových spotřebičů. A pokud se například stěhujete, musíte požádat instalatéra o odpojení plynových spotřebičů. Tuto činnost není možné provádět svépomocí kvůli vysokému nebezpečí ohrožení osob a majetku ve vašem okolí.

Kanalizace – že instalatéři čistí odpady v domácnosti, je celkem jasné, ale oni se zabývají i zanesenou kanalizací, která je například prorostlá kořeny stromů. Pro tyto účely je zapotřebí speciální technika, kterou amatéři nedisponují.