LED žárovky Praha uspokojí i náročné zákazníky

O LED diodových žárovkách mezi lidmi koluje řada nesmyslných informací a mýtů. Jedním z nich je elektronický čip, který zajišťuje průchod elektrického proudu a jeho propustnost požadovaným směrem. Někteří lidé této technologii vytýkají ďábelské úmysly, zvláště ve spojení s čipy, které se dnes objevují doslova na každém kroku v podobě různých karet, náramků, RFID identifikátorů apod. Je to však jen technologie, stejně jako veškerá výpočetní technika a spotřební elektronika, a její zneužití je v rukou lidstva – záleží na tom, zda se využije ve prospěch nás všech, anebo pro negativní záměry, podobně jako mnohé technologie původně určené pro mírové účely byly zneužívány válečnou mašinerií.
LED reflektor

Cena versus životnost

Dalším nepříznivým jevem je šíření informací o vysoké pořizovací ceně diodových žárovek. Ta za posledních deset let výrazně poklesla a navíc je nutné brát v potaz životnost výrobku. Ta je mnohonásobně delší než u vláknových žárovek a dokonce přesahuje i délku provozuschopnosti výbojek a kompaktních zářivek. V průměru vydrží LED žárovky Praha vyzařovat konstantní světelný tok po dobu 50 tisíc hodin, některé i dvojnásobnou dobu, což je při běžném denním provozu zhruba deset až patnáct let.
LED žárovka na stole rozebraná
Do provozních nákladů však musíte započítat i spotřebu elektrické energie, která je enormní u Edisonových a halogenových žárovek a naopak u LED diod a některých kompaktních zářivek je velmi nízká. Současný ceník distribuované elektřiny za kilowatthodinu a obyčejné kupecké počty pak stačí k tomu, abychom pochopili naopak finanční výhody této technologie, nikoli zápory.
LED žárovka

Barva světla

Vývoj LED diod probíhal postupně a dlouhou dobu trvalo, než se uskutečnil jeden z posledních článků potřebných k vytvoření bílého světla. Bílé spojité světlo je totiž souhrnem všech barev viditelného spektra (bílá obsahuje všechny barvy na rozdíl od černé, která jen barvy pohlcuje a žádnou z nich nevyzařuje). K bílému spojitému světlu scházela modrá dioda a teprve nedávno mohly výrobky na trhu nabídnout široké pole možností všech odstínů. Nejčastěji se jedná o bílé denní světlo buď chladné (vhodné pro práci, pozornost a soustředění) a teplé pro intimitu, relaxaci a odpočinek.