Co o LED žárovkách Praha prozradí obal

Jméno– podstatný údaj, který dává najevo, o jakou technologii výroby se jedná. Zda jde o LED žárovku, nebo kompaktní zářivku. Rozdíly mezi těmito dvěma technologiemi je značný, přitom finální výrobek může na první pohled vypadat téměř stejně. Zatímco LED diody jsou elektronické součástky na bázi polovodičů, zářivkové trubice jsou nízkotlaké výbojky plněné plynovou směsí, která reaguje s luminiscenční vrstvou uvnitř trubice a tím vzniká světelný efekt.
LED žárovka ve svítidle
Rozměry– většinou se udávají ve formě nákresu s délkou, šířkou, případně hloubkou, aby bylo již na obalu patrné, zda se vejdou do svítidla s krytem.
Odpad– je zde naznačen symbol popelnice, zpravidla přeškrtnuté, což znamená, že nepatří do kontejneru s komunálním odpadem, ale do elektroodpadu nebo nebezpečného odpadu.
Fotografie výrobku– ta by neměla chybět, spolu s ní na této straně krabičky i údaj o příkonu a světelném toku. Světelný tok řada lidí přehlíží a sleduje pouze watty, což je chybou zvláště u led žárovek praha https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/ – na trh jsou totiž dodávány stále silnější zdroje o nižším příkonu a vyšším světelném toku. Můžete pak být překvapeni, že i obyčejná žárovka se závitem E27 dokáže vyvinout tolik světla, že stačí pokrýt osvitem celou plochu obývacího pokoje, i když byla původně zakoupena na toaletu.
LED žárovka na písku
Úhel vyzařování– kromě příkonu, provozního napětí, době životnosti a světelného toku se v tabulce nad energetickým štítkem objeví i symbol úhlu, v němž světelný kužel dopadá na okolní předměty. To je podstatné s ohledem na typ svítidla, vícesměrové žárovky jsou vhodné pro centrální osvětlení, menší úhel pak do stolních lampiček nebo bodových svítidel.
Barva světla– ta je kromě technických specifikací nejdůležitějším hlediskem, podle něhož bychom měli zdroj volit. Pamatujte, že chladné odstíny (studená bílá) patří na pracoviště k psacím a dílenským stolům, teplé pak do ložnic, obývacích a dětských pokojů, kde lidé odpočívají.